PIAST mistrzem jesieni !!!

Temperatury powoli zaczynają nam przypominać, że nieuchronnie zbliżamy się do zimy. Dobiega końca także runda jesienna skoczowskiej A klasy. W dniu dzisiejszym rozegraliśmy ostatni mecz o punkty w bieżącym roku. O godzinie 15:00 sędzia odgwizdał początek zawodów w Dębowcu. Miejscowy Strażak po trudnym początku rundy zaczyna wychodzić na prostą. W ostatnich dwóch meczach zgromadził cztery punkty i wydaje się, że powoli odbierają właściwy kurs. Cieszynianie, żeby spokojnie przepracować zimę na fotelu lidera musieli wywieźć trzy punkty.
Mecz zgodnie z przewidywaniami zaczął się od ataków trójkolorowych. Lewym skrzydłem zamieszanie jak zawsze robił Kamil Gabryś, w środku pola karty rozdawał Rostislav Gros. Efektów bramkowych nie było jednak do 16 minuty. Wtedy to do wykonania rzutu wolnego na 20 metrze podszedł Tomasz Szyper. Kapitan Piasta przymierzył po długim słupku i Krystian Sierant mógł tylko obserwować piłkę strącającą krople deszczu z siatki. Piast poszedł za ciosem. W 29 minucie prawym skrzydłem zaszarżował Szyper i z linii końcowej wycofał na piąty metr. Tam odnalazł się Dawid Janoszek, któremu nie pozostało nic więcej, jak podwyższyć wynik na 0:2. Do końca pierwszej odsłony Piast kontrolował grę nie pozwalając gościom na zbyt wiele.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Strażaka. Goście zyskali na kilka minut przewagę, jednak zapędy skutecznie hamowali Arek Brachaczek, Jarek Bujok i stojący na linii bramkowej Janek Śliwka.
Animuszu gospodarzom starczyło na kwadrans. W 60 minucie lewym skrzydłem urwał się Szyper, i potężnym strzałem z ostrego kąta pokonał po raz drugi Sieranta. Zaledwie sześć minut później kolejny atak cieszynian przyniósł czwartą bramkę. W polu karnym przytomnie zachował się Janoszek, dogrywając do niepilnowanego Kuby Kukuczki. Kuba precyzyjnie przyłożył nogę i z 7 metrów dołożył swoje premierowe trafienie w tej rundzie. Nie minęły cztery minuty i mieliśmy kolejną szansę. W polu karnym faulowany był Szyper. Poszkodowany sam podszedł do jedenastki i pewnym strzałem skompletował swojego hattrick’a. Po piątej bramce goście spuścili z tonu i oddali inicjatywę gospodarzom. Piłkarze Strażaka stworzyli kilka sytuacji i zdobyli dwie bramki, po ładnych akcjach i ewidentnych błędach w obronie cieszynian, którzy myślami byli już chyba w ciepłej szatni.
Zwycięstwo gwarantuje nam fotel lidera, przynajmniej do wiosny:-)
Gratulacje dla wszystkich chłopaków i trenera Bakuna za całą rundę !!!

LKS "Strażak" Dębowiec2:5T.S. 1909 Piast Cieszyn

Bramki dla Piasta

16'Tomek Szyper(wolny)