Remis z Błyskawicą

Pierwszy remis.

W niedzielę do Cieszyna zawitała Błyskawica z Kończyc Wielkich. Pogoda, która do tej pory nas rozpieszczała, tym razem przywitała zawodników niską temperaturą i wiszącymi chmurami nad murawą.
Obie drużyny przystąpiły jednak do spotkania z werwą. Piast starał się konstruować akcje ofensywne, które goście rozbijali przed polem karnym. Widać było od pierwszych minut, że obrona kończyczan funkcjonuje jak dobrze naoliwiony zegarek a dyrygował nią z bramki doświadczony Bartłomiej Hanus.
Po kwadransie goście zaczęli także wyprowadzać groźne kontry. Jedną z nich w39 minucie przerwał nieprzepisowo Martin Skacelik, i sędzia bez wahania wskazał „wapno”.
Okazję na bramkę pewnym strzałem z 11 metrów zamienił Bartosz Parchański. Piast ruszył do odrabiania strat, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga odsłona rozpoczęła się od ataków trójkolorowych. Trener Bakun desygnował do boju Wojtka Wilczka, zmieniając Jakuba Kukuczkę.
Młody pomocnik Piasta odwdzięczył się już w 52 minucie, oddając mocny strzał zza pola karnego. Kierunek piłki zmienił jeszcze po drodze Rostislav Gros i mecz rozpoczął się od nowa.
Kibice liczyli na kolejne zwycięstwo trójkolorowych, jednak świetnie dysponowana obrona gości nie pozwalała dzisiaj na wiele. Najlepszą okazję w 87 miał Dawid Janoszek, jednak po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. Kończyczanie również mieli okazję do zmiany rezultatu, na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Janek Śliwka, wyśmienitą paradą mocny strzał z 6 metrów napastnika Błyskawicy. Obiektywnie podsumowując wynik remisowy był sprawiedliwy w tym spotkaniu.

T.S. 1909 Piast Cieszyn1:1LKS Błyskawica Kończyce Wielkie

Bramki:
0:1 - 39' Bartosz Parchański (k)
1:1 - 52 Rostislav Gros

Piast:

Błyskawica:
Hanus Bartłomiej, Gałuszka Wojciech, Parchański Bartosz, Morawiec Marcin, Stoły Szymon, Brychcy Mateusz, Warzecha Tomasz, Piekar Przemysław, Plinta Marcin, Surmiak Dawid (61' Zorychta Dawid), Siekierka Marcin, (68' Brychcy Dominik)

STATYSTYKI