Kolejna wygrana

Mecz piłki nożnej rozegrany w dniu 28.05.2017  pomiędzy drużyną LKS Spójnia Górki Wielkie a TS 1909 Piast Cieszyn, o godzinie 11.30 na boisku gospodarzy z Górek nie przyniósł być może gradu bramek ale wzbudzał olbrzymie emocje, zarówno wśród zawodników jak i kibiców obydwu zespołów. Mecz dla gospodarzy jawił się jako szansa na poprawę swojej sytuacji w tabeli rozgrywek - ósma pozycja. Dla nas gości miał być potwierdzeniem pozycji lidera. O punkty nie było jednak łatwo. Upał dawał się we znaki, boisko było trudne. Początek meczu, to walka w środku pola. Ataki z obu stron nie przynosiły upragnionej bramki. Pomimo niedokładności po obydwu stronach gra była czysta, bez niepotrzebnych fauli i złośliwości. Nasi zawodnicy zagrzewani głośnymi wskazówkami Prezesa robili co mogli. Na podkreślenie zasługuje  fakt rozegrania całego meczu przez naszego trenera Marka Bakuna, który tak jak cała nasza drużyna, włożył całe serce do walki o trzy punkty przez 90 minut. W pierwszej połowie warta pochwały była akcja rozpoczęta naszym wrzutem z autu z lewej strony boiska. Głową przedłużył lot piłki Maciej Rucki a sytuację dokończył Dawid Janoszek trafiając do siatki . Prowadziliśmy zasłużenie. Kolejne akcje obu drużyn nie zmieniły rezultatu do końca pierwszej połowy. Na drugą weszliśmy z jedną zmianą, boisko Daniel Juroszek a zmienił go Wojtek Dąbrowski, który zadebiutował w barwach naszej seniorskiej drużyny. Debiut zadowalający, zwłaszcza iż jego dokładne podanie i mocny strzał kolegi z drużyny, mógł zakończyć się kolejną bramką. Druga zmiana to Wojciech Wilczek za Rafała Śleziaka. Końcówka drugiej połowy to skomasowane ataki naszej drużyny, pomimo upału i skwaru , piłkarze dali z siebie wszystko. Nie udało się zdobyć kolejnej bramki, ale utrzymanie prowadzenia zasługuje na uznanie. Kolejne trzy punkty, dziewiętnaste z rzędu zwycięstwo. Warte podkreślenia jest to, że mimo pewnego awansu walczymy o każde zwycięstwo. Przed nami jeszcze trzy mecze. Następne spotkanie gramy u siebie  3 czerwca 0 17.00 z LKS Błyskawica II Kończyce Wielkie. Serdecznie zapraszamy!!!

/J.Dąbrowski/

SKŁAD, STATYSTYKI