Kolejne zwycięstwo!!!

Wczoraj drużyna TS 1909 Piast Cieszyn rozegrała zaległe spotkanie XV kolejki B klasy podokręgu Skoczów z zespołem KP Trójwieś Istebna. Górale z Istebnej zajmowali trzeci miejsce w tabeli, zatem spotkanie zapowiadało się jako szlagier kolejki. Licznie przybyli kibice liczyli na ciekawe zawody ... i nie zostali rozczarowani :-)

Początek meczu, to tradycyjne "badanie sił". Po 15 minutach zaczęła się uwidaczniać przewaga trójkolorowych, jednak szyki obronne gości były zwarte i kasowały w polu karnym kolejne akcje...aż do 45 minuty. Pod koniec pierwszej połowy piłkę w polu karnym dostaje Michał Tobiasz, ładnym zwodem kładzie obrońce i podaje piłkę do Mikołaja Tobiasza. Mikołaj, ze stoickim spokojem przymierza po długim słupku, obok bezradnego bramkarza gości i na przerwę schodzimy z jednobramkową przewagą.

Podczas przerwy kibicom czas umilili nasi najmłodsi adepci piłki nożnej, rozgrywając pokazowe spotkanie. Waleczności  i zaangażowania od naszych "milusińskich" mógłby się uczyć niejeden senior ;-)

Losy spotkania rozstrzygnęły się zaraz po wznowieniu gry. W 46 minucie faul gości w polu karnym na gola zamienia nasz kapitan Tomasz Szyper, który kompletnie zmylił bramkarza strzelając po lewym słupku. Po tej bramce z ambitnych górali zeszło powietrze. Mecz nieznacznie stracił na tempie. Trener Marek Bakun zaczął przeprowadzać zmiany. Kolejną, ostatnią bramkę w 66 minucie po koronkowej akcji rozpoczętej przez Filipa Duraja strzelił Seweryn Gabzdyl. Młoda drużyna Piasta w dobrym stylu, wygrywając do tej pory wszystkie spotkania zmierza do awansu do A klasy skoczowskiej. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera Marka Bakuna.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy licznej publiczności oraz Burmistrzowi Miasta Cieszyn Ryszardowi Macurze za przybycie na stadion i gorący doping. Zapraszamy na kolejne spotkania :)

T.S. 1909 Piast Cieszyn   3:0 (1:0)  KP Trójwieś Istebna

SKŁAD, STATYSTYKI