Udany rewanż

W poprzedniej rundzie a-klasowa Błyskawica pokonała „jedynkę” Piasta. W Cieszynie szykowano się dziś na rewanż.

– Potraktowaliśmy ten mecz jako jednostkę treningową, nie skupiając się na tym, co wydarzyło się we wcześniejszym meczu z Błyskawicą –zaznacza trener cieszyńskich futbolistów Marek Bakun.

Gospodarze nie rozegrali dziś wybitnych zawodów, ale z roli faworyta wywiązali się wyśmienicie. Po upływie kwadransa Piast objął prowadzenie. Bartosz Cębrzynadorzucił piłkę z głębi pola, a główka Tomasza Szyperaznalazła drogę do celu. W 24. minucie było już 2:0. Przechwyt zaliczyłPavel Zahatlan, po czym z okolic 25. metra uderzył nie do obrony dla golkipera Błyskawicy. Kiedy premierową odsłonę trafieniem po wrzutce Patryka Skakujaz prawej flanki zwieńczył Szyper, sukces reprezentanta „okręgówki” stał się niemal przesądzony. Przyjezdni zwietrzyli swoją szansę na krótko, gdy po rzucie rożnym zaskoczyli defensywę Piasta, ale już w 50. minucie dystans bramkowy wrócił do status quo z pierwszej części pucharowego starcia. Ponownie w roli asystenta wystąpił Cębrzyna, a po „objechaniu” golkipera a-klasowicza futbolówkę w „sieci” ulokował ze spokojem Skakuj. Ostatni fragment spotkania w emocje nie obfitował, ale w gole – owszem. W 67. minucie skutecznością „zgrzeszył” Artur Rybka, zaś kanonadę czwartkową zakończył efektownym wolejem z 20. metra Zahatlan.

Paradoksalnie, pomimo okazałego triumfu 6:1, gra Piasta nie była dziś tą najwyższych lotów.– Dlatego chcemy ten mecz wymazać z głowy i nie analizować zbyt długo. Przed nami bardzo trudna ligowa konfrontacja z ekipą z Drogomyśla –mówi Bakun.

tekst: sportowebeskidy.pl