Wygrana na inaugurację

W sobotnie popołudnie drużyna TS 1909 Piast Cieszyn zadebiutowała w rozgrywkach A Klasy podokręgu Skoczów. Przed rozpoczęciem meczu trójkolorowi, z rąk członka Zarządu Podokręgu Skoczów Jana Korzonka otrzymali pamiątkowy puchar za wygranie rozgrywek B Klasy w sezonie 2016/2017. W ramach podziękowania za pomoc w funkcjonowaniu klubu Prezes Piasta Marek Skakuj wręczył pamiątkowe tablety koszulkowe przedstawicielom miasta Cieszyn, Burmistrzowi Ryszardowi Macurze oraz Naczelnikowi Wydziału Sportu Cezaremu Cieńciale. Nie mogło także zabraknąć podziękowań i upominków dla naszych sponsorów, bez których funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe. I tak pamiątkowe tablety otrzymali przedstawiciele firm: Eko-Plast, Gabinet dentystyczny Ryszarda Rymorza, Gabinet fryzjerski Lucyny Rusek, Dworek cieszyński, Auto Sit, Firma Finanse Kania.

Po hucznym rozpoczęciu nadszedł czas na sportową rywalizację. Rywalem cieszynian była ósma drużyna ubiegłego sezonu LKS Strażak Pielgrzymowice. Początek meczu to zdecydowana dominacja zawodników Piasta. W 15 minucie składna akcja prawym skrzydłem, niestety Arkadiusz Brachaczek trafia w poprzeczkę. Gra naszej drużyny mogła cieszyć oko, niestety do końca pierwszej połowy nie przyniosła korzyści bramkowej. Przed przerwą trener Marek Bakun dokonał dwóch zmian. Za Przemka Romańskiego wszedł Sebastian Kulczycki a za Jakuba Kukuczkę Mikołaj Tobiasz.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Składne akcje Piasta, jednak bez skutecznego wykończenia. W 50 minucie nadzialiśmy się na kontrę gospodarzy, bramkę głowa zdobył Wielgosiński Marcin. Damian Ferfecki w tej sytuacji był bez szans. Podrażnieni trójkolorowi ruszyli do ataku, które jednak rozbijały się o szczelną defensywę gości. 66 minuta przyniosła jednak długo wyczekiwaną, inauguracyjną w tych rozgrywkach bramkę dla Piasta. Świetną akcję lewym skrzydłem na bramkę zamienił niezmordowany Kamil Gabryś. Cieszynianie poszli za ciosem i nie zwalniali tempa. W 75 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Szypra wykorzystał nie kto inny, jak ostoja naszej obrony Jarosław Bujok, który kolejny raz potwierdził, że grę głową ma opanowaną do perfekcji. Kibice odetchnęli z ulgą. W 80 minucie debiut w naszej drużynie zaliczył Wojciech Kramarczyk. Zaznaczmy, że debiut udany. Niespełna 2 minuty później Wojtek wpada w pole karne gości i zostaje ścięty „równo z trawą”. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości – rzut karny. Niestety strzał z jedenastki kapitana Piasta Tomasza Szypra piękną paradą broni bramkarz gości Gatner Jarosław.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i beniaminek A Klasy mógł cieszyć się z kompletu punktów. Warte zaznaczenia jest, że to już 24 wygrana Piasta z rzędu w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera Marka Bakuna !!! Cieszy także miła dla oka gra cieszynian.

Za tydzień pierwsze spotkanie wyjazdowe. W sobotę udajemy się do Kończyc Wielkich, gdzie powalczymy o punkty z miejscową Błyskawicą.

Skład, statystyki

..