Wygrana z Dębowcem

W dzisiejszym, zaległym meczu XXIV kolejki skoczowskiej A Klasy pokonaliśmyLKS "Strażak" Dębowiec5:1. Pierwsza połowa rozpoczęła się z mocnym przytupem. Już w 2' koronkową akcję rozegrał Mikołaj Tobiasz z Tomaszem Szyperem, zakończoną efektowną bramką. Kibice, którzy liczyli na kolejne szybkie bramki, musieli uzbroić się w cierpliwość. Pierwsza połowa do końca była senna, akcje rozgrywały się głównie w środkowej strefie boiska. Po zmianie stron cieszynianie ruszyli do ataków. Na pierwsze efekty trzeba było czekać do 60 minuty. Mikołaj Tobiasz wbiegł w pole karne, bramkarz ratując sytuację złapał go za nogę. Z wykorzystaniem jedenastki problemu nie miał Tomek Szyper. 68 minuta, asysta Dawida Janoszka i piękny strzał głową Maćka Ruckiego. Niespełna dwie minuty później gola ładną "podcinką" strzelił wprowadzony w 60 minucie Robert Szurman. Po czwartej bramce dla trójkolorowych trener Marek Bakun przeprowadził trzy zmiany. Na boisku pojawili się kolejno Krzysztof Dąbrowiecki, Kacper Pytliński i Janek Śliwka. W szeregi gospodarzy wkradło się lekkie rozluźnienie. Skrzętnie wykorzystali to goście i w 71' po sprytnym strzale gola dla Strażaka zdobył Emil Zagadło. Piast odpowiedział szybki indywidualną akcją Dawida Janszka, który ustalił wynik spotkania na 5:1