WYGRANA ZE SKAŁKĄ

W dzisiejszym meczu, po zaciętej walce pokonujemy LKS Metal WG-Skałka Żabnica 3:1.

Początkowa faza spotkania, to ostry pressing gości i brak zdecydowania w środku pola naszych zawodników. Po kwadransie trójkolorowi uspokoili grę. W 23 minucie doskonałe, długie podanie Gradka, na gola po efektownej akcji zamienia dzisiejszy solenizant i zarazem kapitan Piasta Tomasz Szyper. 5 minut później kolejna akcja w polu karnym kapitana, bramkarz ratuje się wybiciem, piłka trafia jednak na głowę Gabrysia, który precyzyjnym strzałem umieszcza ją przy słupku. Minutę później w sytuacji sam na sam znajduje się Mikołaj Tobiasz. Piłkę końcówką palców sprzed nogi wybija mu obrońca...trafiając do własnej bramki. Przy wyniku 3:0 gospodarze oddali pole zawodnikom z Żabnicy. W polu karnym napastnika Skałki fauluje Bretislav Gradek - rzut karny i żółta kartka. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienia Dominik Natanek.

Druga odsłona, to ataki gości, jednak albo nasza obrona nie pozostawiała miejsca na oddanie strzałów, albo na posterunku stał Gradek. W końcówce meczu doskonałe sytuacje na podwyższenie wyniku zmarnowali jeszcze Gabryś i Skakuj i sędzia odgwizdał zakończenie zawodów.