Zwycięstwo na trudnym terenie

W kolejnym meczu nasza drużyna udała się do Istebnej zmierzyć się z KP Trójwieś Istebna. W poprzedniej kolejce nasi rywale niespodziewanie ulegli zespołowi z Golasowic, co zapewne podrażniło ich ambicję. Wiedzieliśmy, że na boisku w Istebnej punkty trzeba będzie ciężko wywalczyć. Tak też wyglądał cały mecz. Twarda gra w środku pola i szybkie akcje pod bramką przeciwnika.

W 15 minucie meczu pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Tomek Szyper. Piłka trafiła w siatkę. Jest 1:0 dla cieszynian. Cztery minuty później szybką kontrą popisali się gospodarze, doprowadzając do remisu. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku. Dopiero w 42 minucie Kuba Wnęk dośrodkowuje piłkę w pole karne. Tam jak rasowy napastnik zachowuje się Kuba Węglorz, który głową strzela bramkę do szatni na 2:1.

Po zmianie stron, już w 53 minucie, pięknym rajdem lewą stroną boiska popisuje się Michał Kubicius. Z bardzo ostrego kąta strzela pod poprzeczkę. Jest 3:1 dla Piasta.  W 66 minucie meczu nasi przeciwnicy strzelają bramkę kontaktową i rzucają się do ataku, widząc swoją szansę odwrócenia losów meczu. Jednak to nam udaje się podwyższyć rezultat. W 73 minucie wzdłuż bramki podaje Kuba Wnęk. Tam na czystej pozycji znajduje się Kamil Gabryś, który nie marnuje okazji, strzelając czwartą bramkę dla naszej drużyny. Wynik meczu, w 90 minucie, ustala Artur Rybka, strzelając bramkę po podaniu Tomka Szypra.

Po bardzo ciężkim meczu, na trudnym terenie, udaje się pokonać drużynę, która ma aspirację do awansu. Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo. Chwilo trwaj.