Ważne zwycięstwo

W dniu dzisiejszym podejmowaliśmy trzecią drużynę A klasy Skoczów - LKS Strażak Pielgrzymowice. Goście do dnia dzisiejszego zanotowali jedynie jedną porażkę w IV kolejce w Beskidem Brenna. Zapowiadała się ciężka walka o punkty. Mecz rozpoczął się niefortunnie dla gospodarzy. Podczas rozgrzewki kontuzji nabawił się etatowy bramkarz Damian Ferfecki, który musiał zostać hospitalizowany.
Trójkolorowi przystąpili jednak do spotkania z animuszem. Już w 5 minucieTomasz Szyper został faulowany, przedzierając się lewą flanką. Poszkodowany sam podszedł do rzutu wolnego, który sprytnym strzałem przy krótkim słupku zamienił na gola. Nie bez winy wydawał się także golkiper Strażaka Dariusz Mosak.
Po strzeleniu bramki Piast oddał inicjatywę. Goście nie potrafili jednak stworzyć sytuacji zagrażającej bramce Janka Śliwki. Pod koniec pierwszej odsłony cieszynianie obudzili się, jednak trzy, doskonałe sytuacje, które powinny być zamienione na bramki, zostały zmarnowane.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od ataków Piasta. Wzmocniona linia środka pola przez Rastislava Grosa zdominowała gości. Napór został nagrodzony w 58 minucie. Zamieszanie w polu karnym, piłkę na 14 metr wycofuje Dawid Janoszek, tam znajduje się Rosta Gros i potężnym strzałem pokonuje Dariusza Mosaka. Dalsza część spotkania to zdecydowana przewaga trójkolorowych, piłka jednak nie chciała znaleźć drogi do bramki Strażaka. Cztery poprzeczki, mnóstwo zmarnowanych okazji. Cieszy, że w końcu Piast zaczął kreować klarowne sytuacje, potrafił dominować, jednak trzeba jeszcze popracować nad ich wykańczaniem. Po jednostronnym spotkaniu Piast pokonuje Strażaka 2:0. Gratulacje dla zawodników i trenera Bakuna oraz szybkiego powrotu do zdrowia dla Damiana.

T.S. 1909 Piast Cieszyn2:0Strażak Pielgrzymowice