Wygrana na inaugurację ligi

W dniu dzisiejszym nasza drużyna seniorów zainaugurowała rozgrywki ligowe sezonu 2018/2019. Do Istebnej udawaliśmy się z pewnymi obawami. Trudny teren, plus góralski temperament beniaminka mógł sprawić problemy.
Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie. Już w 6 minucie z 25 metrów przymierzył kapitan trójkolorowych Tomasz Szyper, nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. W kolejnych minutach zawodnicy Piasta kontrolowali wydarzenia na boisku, niedopuszczając górali do konstruowania akcji. W 31 minucie kopia akcji bramkowej. Dośrodkowaną piłkę z rzutu wolnego klatką do Rotislava Grosa zgrywa Tomek Szyper i nasz pomocnik z dystansu trafia w okienko bramki istebnian. Pod koniec pierwszej odsłony Rosta indywidualnie ścina z lewego skrzydła do środka i ponownie uderzeniem z dystansu zrywa pajęczynkę w okienku bramki górali. Na przerwę schodziliśmy zatem z trzybramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania, to kontrola wyniku przez trójkolorowych, przy nieznacznej przewadze gospodarzy. Akcje Górala rozbijane były przed polem karnym, my wyprowadzaliśmy groźne kontry. Najlepsza sytuacja miała miejsce w 85 minucie. Prawym skrzydłem pognał Krzysztof Dąbrowiecki, dośrodkował na pole karne do Michała Bajgera, który jednak w znakomitej sytuacji przestrzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.
Piast zasłużenie przywozi trzy punkty z trudnego terenu.

SKŁAD, STYSTYKI