Kolejne 3 punkty zostają w Cieszynie

7 kolejka skoczowskiej B-klasy, to pojedynek pomiędzy drużynami Piasta Cieszyn i Victorii Hażlach. Mecz zaczął się od ataku gości. Już w drugiej minucie cieszynianie mogli stracić bramkę, kiedy to w naszym polu bramkowym zakotłowało się i przeciwnicy oddali groźny, minimalnie niecelny, strzał. W 8 minucie meczu w poprzeczkę trafił Tomek Szyper. Kolejną poprzeczkę zaliczył Maciek Rucki w 12 minucie. Okres przewagi Piasta wykorzystał Nikolas Derik, strzelając bramkę po podaniu Kamila Gabrysia w 16 minucie meczu. Od tej chwili zaczęło się grać lżej, co doprowadziło do kolejnej bramki. W 39 minucie Dawid Janoszek pakuje piłkę do siatki po podaniu Kuby Węglorza. Pierwsza Połowa kończy się wynikiem 2:0 dla Piasta.

W drugiej połowie nasi zawodnicy kontrolują grę, jednak nasi przeciwnicy rozbijają wszystkie ataki, sami starając się przeprowadzać groźne kontry. W 55 minucie trener Bakun dokonuje podwójnej zmiany. Za zmęczonych, doświadczonych zawodników ( strzelców bramek ) - Derika i Janoszka - wprowadza młodzież - Artura Rybkę i Seweryna Gabzdyla. Zmiany te spowodowały, że tempo gry wyraźnie wzrosło. Efekt - bramka w 64 minucie zdobyta przez Kubę Wnęka oraz kolejna, zdobyta w 68 minucie przez Kubę Węglorza z podania Artura Rybki. Jest 4:0 dla Piasta. Ostatnia w tym meczu bramka padła w 82 minucie. Gola zdobył Kuba Węglorz, a podawał Seweryn Gabzyl.W drugiej połowie zawodnicy z Hażlacha mieli szansę na zdobycie honorowego gola, kiedy to sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Niestety nie zdołali wykorzystać prezentu.

Po tym meczu nasza drużyna ma 21 punktów i jest samodzielnym liderem, z przewagą 6 punktów nad kolejnym zespołem.