10 goli w Cieszynie

10  goli w Cieszynie

Piast 1909 Cieszyn rozgromił Spójnię Górki Wielkie 8:2 i umocnił swoją pozycję lidera skoczowskiej klasy B. Ekipa Marka Bakuna przedłużyła passę zwycięstw do ośmiu spotkań.

Kanonada przy alei Łyska rozpoczęła się już w 7. minucie, gdy do siatki po raz pierwszy trafił Tomasz Szyper. Napastnik Piasta 1909 potrzebował tylko 22 minut, by skompletować hat-tricka (zdobył bramkę jeszcze w 19. i 22. minucie gry). Między drugim i trzecim golem dla cieszynian, bramkę kontaktową zdobył w 20. minucie Bogdan Legięć. Przed przerwą bramkarza Spójni pokonał jeszcze Dawid Janoszek (37. minuta), a tuż przed upływem 45. minuty czerwoną kartkę ujrzał zawodnik drużyny gości Bartłomiej Kordiasz.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Lider pakował futbolówkę między słupki jeszcze czterokrotnie. Zaczął Kamil Gabryś (53. minuta), dwie bramki dołożył Jakub Wnęk (61. i 67. minuta), a zakończył Dawid Janoszek (70. minuta). Gdyby napastnicy z Cieszyna byli bardziej skoncentrowani, mogliby wbić przeciwnikom jeszcze kilka goli i zaliczyć wynik dwucyfrowy. Zamiast tego w końcówce lider stracił drugiego gola, którego w 84. minucie z rzutu wolnego zdobył Bartłomiej Jędrzejko.