Nie zwalniamy tempa.

Dziewiąta kolejka skoczowskiej B-klasy, to mecz pomiędzy rezerwami Błyskawicy Kończyc Wielkich. Boisko w Kończycach było bardzo grząskie, co utrudniało grę. Mecz rozpoczął się pod dyktando Piasta.  To nasi zawodnicy wzięli na siebie ciężar gry, przeprowadzając składne akcje. Pierwsza bramka dla przyjezdnych padła w 27 minucie. Na listę strzelców wpisał się Kuba Wnęk, natomiast asystę zaliczył Kuba Węglorz. Druga bramka dla naszego zespołu padła w 38 minucie. Pięknym strzałem popisał się Michał Kubicius, któremu podawał Dawid Janoszek. Bramkę do szatni, w 45 minucie, strzelił Dawid Janoszek, popularny " Czaka ". Kolejną asystę zaliczył Kuba Węglorz.

Początek drugie połowy, to kopia pierwszej. My atakujemy, Błyskawica się mądrze broni, przeprowadzając kontrataki. Kolejna bramka padła w 65 minucie. Autorem tej bramki, jest Kuba Wnęk, dla którego była to 10 bramka w tym sezonie. Po zdobyciu czwartej bramki, cieszynianie zwolnili tempo gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 69 minuta tracimy bramkę. Wynik 1-4. To podrażniło naszych piłkarzy. W 72 minucie podnieśli wynik, za sprawą Nicolasa Derika, któremu asystował Tomek Szyper.  Gra jednak już się tak nie kleiła, tempo siadło, a to zaowocowało kolejną stratą bramki w 79 minucie. Jest 2-5 dla Piasta. Końcówka meczu wyglądała tak, jakby zawodnicy obu drużyn nie mieli chęci do gry, byli usatysfakcjonowani z wyniku i wyczekiwali końcowego gwizdka, aby wykąpać się w ciepłej wodzie w szatni. W doliczony czasie gry ( 92 minuta ) w przed polem karnym Błyskawicy faulowany jest Tomek szyper. Sędzia dyktuje rzut wolny, a egzekutorem jest sam poszkodowany. Tomek pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza ustalając wynik meczu na 2-6.

Wynik dobry, strzelone 6  bramek, zdobyte 3 punkty. Jednak gra w drugiej połowie pozostawia wiele do życzenia. Do końca rundy pozostały 2 mecze. Za tydzień gramy w Cieszynie z Brzezówką. Zapraszamy.