Pierwsze, pewne zwycięstwo

Dziś o godz. 16.00 nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz w sezonie rozgrywkowym 2016/2017 Skoczowskiej B klasy podejmując na własnym stadionie LKS Rudnik.
Początek meczu nie zwiastował aż tak wysokiej wygranej podopiecznych Marka Bakuna. Przez pierwsze dwadzieścia minut toczył się zacięty pojedynek. W 18 minucie groźnym strzałem spoza pola karnego popisał się zawodnik gości, ale nasz bramkarz Pavel Res pewnie sparował piłkę na rzut różny. W 22 minucie dał znać o sobie nasz skrzydłowy Kamil Gabryś, ale niestety w sytuacji sam na sam górą został bramkarz gości. Kamil jednak nie poddał się i już cztery minuty później pewnym strzałem otworzył worek z bramkami. W 29 minucie nasz napastnik Kuba Weglorz powtórzył wyczyn Gabrysia. Dwie minuty później świetne podanie Kamila wykorzystał nasz czeski skrzydłowy Nicolas Derik. Było już 3:0, lecz nasi zawodnicy wcale nie chcieli na tym poprzestać. W 39 minucie prostopadłe podanie Wnęka wykorzystał Węglorz strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Tzw. bramkę do szatni w 45 minucie dołączył Wnęk lobując bramkarza, a następnie dobijając do pustej bramki głową.
Druga połowa to dominacja gospodarzy, spokojnie prowadzili grę stwarzając sobie klarowne sytuację. W 54 minucie trzecią bramkę strzela Węglorz zaliczając pierwszego hat tricka w tym sezonie. W 75 minucie świetne prostopadłe podanie Ruckiego do Wnęka kończy się ostatnim już golem gospodarzy. Goście nie stworzyli sobie wielu sytuacji w tym spotkaniu.
Naszym seniorom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych meczach, a państwu dziękujemy za przybycie !

/https://www.facebook.com/TS-1909-Piast-Cieszyn-1106395496087671/?fref=ts/

SKŁAD, STATYSTYKI